Понеділок, 27.01.2025, 20:03
Вітаю Вас Гість | RSS

«Географічні орієнтири»

Методичні рекомендації

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ 

ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ  ТИЖНЯ ГЕОГРАФІЇ В ШКОЛІ


Кожен учитель географії мріє про те, щоби учні мали інтерес до його предмету, адже в цьому є запорука успішного навчання – якщо учневі цікаво на уроці, то він завжди уважний і активний, не обмежується лише інформацією з підручника, а буде користуватися додатковою та довідковою літературою, в нього завжди будуть виникати запитання.

Важливим фактором формування сталого інтересу до географії є практика проведення предметних тижнів. Вона відкриває широкі можливості для задоволення індивідуальних нахилів та здібностей учнів саме до цього предмету.

Логічним продовженням процесу навчання є позаурочна робота з предмету, яка також значною мірою спрямовує учнів на шлях інтелектуального і морального розвитку, усвідомлення своєї ролі в суспільстві. Найбільш дієвою  і актуальною формою позаурочної роботи на сьогоднішній день є організація і проведення в школах  предметних тижнів. Впродовж тижня географії є найбільше можливостей  зацікавити учнів географією як наукою, цікавим навколишнім світом нашої планети, а також можливостей підвищити інтелектуальний рівень сучасного учня.  Проведення ряду заходів під час тижня географії допоможе вчителю закцентувати увагу старшокласників  на важливі  зміни в сучасному політичному просторі, на зв’язок сьогодення з минулим, на роль кожного у вирішенні складної екологічної ситуації на планеті земля. Тому проведення тижня (декади) географії  є доцільною, ефективною і потрібною формою роботи з учнями.


Мета проведення предметних тижнів географії – активізувати творчу і пізнавальну діяльність учнів, формувати в них сталий інтерес до вивчення й дослідження географії, створити для учнів сприятливі умови і дати їм можливість презентувати здобуті знання у нестандартних формах роботи, реалізувати виховний потенціал предмету.


Основне завдання організації і проведення предметних тижнів ґрунтується не на тому, щоби учні засвоювали давно відомі істини, а на створенні такої атмосфери, за якої кожен учень під керівництвом педагога прагне навчитися інтерпретувати географічний матеріал, самостійно здобувати додаткові географічні знання, робити з   матеріалу висновки морального характеру, які би безпосередньо стосувалися його життя. Навчити любити географію, любити і берегти свій рідний край, природу – ось головні завдання предметного тижня географії!

Практичне значення  проблеми організації і проведення предметних тижнів географії  полягає в тому, що виникає необхідність шукати й розробляти нові підходи до конструювання раціональної системи позаурочних занять з учнями з метою повнішої реалізації їх педагогічних можливостей. 


Ефективність і успіх проведення предметного тижня залежить від різноманітних факторів, але починається з чіткого планування. 


Це перший етап даної форми роботи, який вимагає від викладача, насамперед, відповіді самому собі на запитання: що я хочу передати дітям, чого я прагну досягти, наскільки цікаво я можу це зробити? Планування передбачає не лише перелік заходів, а також і систему їх підготовки, отже воно не має бути спонтанним, хаотичним, а повинно:

1) відображати спрямованість заходів на досягнення конкретно визначеної мети


2) бути пов’язаним з навчальним матеріалом, щоби учням був зрозумілий зміст тематики заходів

 

3) бути повязаним з краєзнавчим матеріалом

 

4) мати невідємний зв'язок з життєвим досвідом учнів

 

 

 


ПОЛОЖЕННЯ
про  тиждень географії  в школі


       I.            Загальні положення.

1.    
Предметний тиждень географії проводиться в школі щорічно учителем (учителями) географії з метою підвищення професійної компетентності   в рамках плану методичної роботи, а також для розвитку пізнавальної та творчої комптентностей учнів

2.    
Задачі предметного тижня:


  • удосконалення професійної майстерності педагогів через підготовку, організацію та проведення відкритих уроків та позакласних заходів;

  • залучення учнів до самостійної творчої діяльності, підвищення їхнього інтересу до географії;

  • виявлення учнів, які мають творчі здібності, прагнуть до поглибленого вивчення навчальної дисципліни або освітньої галузі.

    II.            Організація і порядок проведення   тижня.

1.    
Предметний тиждень проводиться відповідно до річного плану роботи школи.

2.    
План проведення предметного тижня складається керівником учителем (учителями) географії, погоджується директором школи не пізніше ніж за 2 тижні до проведення.

3.      

Після тижня обов’язково підводяться підсумки, відбувається  оголошення результатів і нагородження переможців

4.    
Організатором предметного тижня є учитель географії.

5.    
Учасниками предметного тижня є:


  • усі вчителі, що викладають предмет чи групу дисциплін освітньої галузі, з яких проводиться предметний тиждень;

  • учні школи, що вивчають предмет чи освітню галузь, з яких проводиться предметний тиждень.

6.    
У рамках  тижня географії можуть проводитись:


  • нетрадиційні уроки з предметів;

  • позакласні заходи (в класах, на паралелі та між паралелями класів);

  • відкриті уроки, майстер-класи, тощо;
  •  

екскурсії, туристичні походи

  •  

вікторини, лотереї


  • загальношкільні заходи, свята.

7.    
Проведення предметного тижня повинно супроводжуватись наявністю різноманітної наочності та інших джерел інформації.

8.    
За підсумками предметного тижня найбільш активні учасники можуть бути нагороджені грамотами або призами за рішенням методичної ради.

9.    
Аналіз проведення методичного тижня проводиться на нараді при директорі керівником методичного об’єднання та адміністрацією школи.

10.
За підсумками предметного тижня в методичний кабінет школи, до районного науково-методичного кабінету (відділу) надаються наступні документи:


  • план предметного тижня;

  • плани чи семінарії проведення відкритих заходів;

  • фото чи відео матеріали;

  • аналіз підсумків предметного тижня.

 

 


ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД КОЛЕГ УКРАЇНИ

Друзі сайту
Липень 2016
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Фази Місяця

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz