Вівторок, 28.01.2025, 05:04
Вітаю Вас Гість | RSS

«Географічні орієнтири»

Цікава географія


Міжнародний день біологічного різноманіття

22 травня уся світова спільнота відзначається  "Міжнародний день біологічного різноманіття". Цей день присвячений всім живим істотам і рослинам на нашій планеті. Головною причиною його установи стала стурбованість світового співтовариства постійним скороченням біологічного різноманіття на Землі.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більше. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті, погіршення умов життя. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. За даними Всесвітнього союзу охорони природи, основними факторами, які впливають на біологічне різноманіття, є: зміна природного середовища, її забруднення, процес опустелювання, демографічне зростання на планеті, використання ресурсів які дарує людині природа.На жаль, людина стала головним ворогом природи.

Близько 60% екологічної системи деградує або використовується бездумно, що зумовлює втрату біологічного різноманіття і важких наслідків, які найближчими десятиліттями можуть лише підсилитися. На сьогодні під загрозою зникнення опинилися понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин. Буквально з кожним днем біологічне різноманіття Землі скорочується. Все це змінює екологічний баланс на планеті і загрожує серйозними незворотними наслідками.

Та суспільство не стоїть осторонь проблем планети. 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity). Саме у цей день, у 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документа (Найробі, Кенія). Починаючи з 1994 року і до 2000 року Міжнародний день біорізноманіття відзначався 29 грудня, тобто в день, коли вступила в силу Конвенція про біологічнерізноманіття. Зміна дати святкування Міжнародного дня біорізноманіття відбулася за рекомендацією П’ятої Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття (Найробі (Кенія), 2000 рік), з метою залучення ще більшої уваги до проблем біорізноманіття та підвищення обізнаності населення планети з цих питань, поглиблення розуміння питань біорізноманіття та підвищення їх усвідомлення. Асамблея закликала до підтримки ініціатив від держав, які ще не беруть участі в Конвенції про біологічне різноманіття, що була ратифікована більш ніж 193 країнами.

Тож 22 травня  - це свято-заклик до кожної людини, чиїм домом стала наша планета.   Сьогодні в цей день прийнято згадувати про те, що 60% всієї екологічної системи бездумно використовується людьми. Це природним чином впливає на збереження біологічних видів. Вчені прогнозують, що ця ситуація сильно погіршиться протягом наступних 50 років.

Організатори свята закликають кожного, хто небайдуже ставиться до майбутнього планети, зробити все, щоб біологічне різноманіття збереглося в його багатющому вигляді якомога довше.

Пропонуємо увазі відеофільм 

Друзі сайту
Липень 2016
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Фази Місяця

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz