Понеділок, 30.11.2020, 11:44
Вітаю Вас Гість | RSS

«Географічні орієнтири»

Нормативно-правова документація


2016-2017 навчальний рік

Затверджено

об’єднаним засіданням РМО

учителів природничих дисциплін

(географії та економіки, біології, хімії)

протокол №1 від 26.08.2016р.

 

 

Рекомендації  серпневого засідання РМО  учителів географії та економіки

Закон України „Про загальну середню освіту”, нові Державні стандарти вимагають нового тлумачення змісту географічної та економічної освіти та характеру їх спрямованості. В основу навчально-виховного процесу покладаються завдання розвитку особистості:

-          формування компетентності, умінь, навичок;

-          здатності самостійного пошуку інформації;

-          прийняття рішень;

-          адаптації до ситуацій;

-          формування конструктивних розумножиттєвих орієнтирів.

Для досягнення вищезгаданих цілей знання учнів будуть виступати інструментарієм. Отже, модернізація географічної освіти передбачає:

-          зміну мети, цілей, завдань, технологій освітянського процесу, тобто внутрішньої зміни в межах курсу  географії. 

Керуючись нормативно-правовою базою викладання географії у 2016-2017  навчальному році та матеріалами засідання

 

РЕКОМЕНДУЄМО

1.      1. Протягом 2016/2017 навчального року   керуватися наказами МОН України, департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, методичними рекомендаціями МОН України та рекомендаціями ДОІППО щодо викладання географії та економіки   (відповідно діючих нормативно-правових документів)

2.      2.  Закцентувати увагу на компетентнісному, діяльнісному і особистісно-зорієнтованому підходах до навчання географії.

3.   3. Організувати  науково-методичну самоосвітню діяльність на другому  етапі роботи над обласним науково-методичним проектом «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» та над науково-методичною проблемою РМО «Формування загальнокультурної соціально адаптованої особистості засобами сучасних педагогічних технологій»

4.       4. Детально опрацювати  Державні стандарти та   критерії оцінювання учнів з географії  та керуватися ними в роботі протягом 2016/2017н.р.. Звернути увагу на об’єктивність і відповідність семестрового, річного оцінювання та результати ДПА і ЗНО.

     5. Продовжити роботу щодо трансформації географічної освіти на більш якісний  і компетентнісно-спрямований рівень відповідно до нової навчальної програми з географії, особливу увагу звернувши  на нововведення – кількісні і якісні зміни до нової програми з географії для 8 і 10кл..

6.      6. Вивчити рекомендації МОН, ДОН, ДОІППО, щодо викладання географії у 2016-2017 навчальному році, особливу увагу звернувши на  особливості викладання географії у 8 і 9-х класах загальноосвітніх шкіл (у відповідності до листа ДОІППО «Особливості  вивчення базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» та листа Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016р. №1/9-437).

7     7. Організовувати урок із дотриманням його обов’язкових складових та поетапності. Застосовувати оптимальну систему методів, форм і прийомів роботи на уроці із врахуванням практичних видів діяльності та враховуючи вікові особливості, індивідуальність та обдарованість кожного учня та створювати для них сприятливе навчальне середовище.

        8. Застосовувати інтегроване навчання (проводити інтегровані уроки географії, біології, хімії) з метою формування життєвих компетенцій та цілісної природничої картини світу.

9.      9. Акцентувати  увагу на виконанні практичної частини програми – практичні  роботи, дослідження. Практичні роботи виконувати обов’язково усі, а оцінювати не менш як 2 на семестр. Проводити уроки узагальнення і уроки контролю знань і вмінь - контрольних робіт з географії, економіки і природознавства повинно бути по 2 на рік ( 1 – в І семестрі, і  1 – в ІІ ), виконувати їх учні повинні в окремих зошитах для контрольних робіт, до яких також можна включати інші види контролю знань і вмінь школярів.

10.   10.  Розвивати регіональне мережеве науково-методичне середовище, широко використовуючи  освітні портали, соціальні мережі, сайти і блоги.

11.    11. Поширювати педагогічний досвід   через участь у різноманітних педагогічних і фахових конкурсах, через публікації у фахових виданнях.

12.  12.   Постійно працювати над підвищенням рівня географічних і картографічних  компетентностей учнів,  залучати їх до самоосвіти з метою покращення їх результативності під час   учнівських олімпіад, ДПА і ЗНО.

13.    13. Спонукати учнів до творчої діяльності через організацію науково-дослідницької  роботи та участь у різноманітних учнівських конкурсах та заходах географічного спрямування.

      14.    При викладанні географії у 8 і 9 класах зосередити увагу на патріотичному  вихованні школярів,  розвивати в учнів   громадянську активність, виховувати громадянина-патріота України засобами  географічного краєзнавства.2015-2016 навчальний рікза якою розпочнемо навчання у 2014-2015 навчальному році!!!Державна цільова соціальна програма підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року
Друзі сайту
Липень 2016
Календар
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук
Фази Місяця

Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz